DIY Jesenné tvorenie s deťmi: Originálne aktivity pre všetky deti!

DIY Jesenné tvorenie s deťmi: Originálne aktivity pre všetky deti!
  • 27.10.2022
  • Lenka Biba Slovak

Jeseň je krásnym obdobím nielen na čas trávený vonku, napríklad pri púšťaní šarkanov či zazimovávaní záhrady, ale je zároveň aj krásnym obdobím na kreatívne tvorenie spolu s deťmi doma i vonku. Jesenná príroda toho ponúka veľmi veľa! V spleti nádherných farieb môžete nájsť mnohé plody, ako napríklad gaštany a šišky, ktoré sa dajú originálne zapracovať do domácej kreatívnej tvorby.

Deti milujú niečo tvoriť! A to v každom veku. Zároveň získavajú nové zručnosti a precvičujú si pri tom aj veľmi dôležitú jemnú motoriku. K takejto tvorivej práci nepotrebujete žiadne veľké prípravy.

Postačia vám obyčajné pomôcky, ktoré má každý z nás určite doma – ako napríklad nožnice, lepiace pištole, lepidlo, pastelky, farebný papier či kartón. Nezabudnite na prírodný materiál -– žalude, šišky, gaštany, jesenné farebné listy, ... a, samozrejme, aj dobrú náladu a chuť na kreatívne tvorenie!

Gaštany, šišky či žalude - čo si vyberiete vy?

Okrem prenádherných farebných jesenných listov nám príroda ponúka aj veľa ďalšieho. Gaštany, šišky, žalude či iné plody prírody nás môžu inšpirovať k mnohým domácim dekoráciám. Nezabudnite si zobrať na pomoc svoje deti! Tie majú totiž úžasnú fantáziu a vidia aj to, čo je pre nás skryté.

Popustite uzdu svojej fantázií a vytvorte si z týchto plodov postavičky alebo iba (ne)obyčajné dekorácie vo vázach, misách alebo svietnikoch.

Odporúčame: Vreckové pre deti: Kedy a za akých podmienok by mali deti dostávať peniaze?

Kreatívna tvorba s deťmi je stále TOP

Chvíle strávené s vašimi ratolesťami sú tými najvzácnejšími. Podporte ich kreativitu i doma a ponúknite im priestor na sebarealizáciu, ideálne s vašou pomocou. Či už si budete niečo obkresľovať, vyfarbovať, vystrihovať, lepiť alebo skombinujete všetko dokopy, výsledok vás zaručene očarí.

Mnohé maminky či tatinkovia zároveň z výtvorov ich detí vyvárajú domácu galériu a každý jeden výkres si odkladajú, čím vytvárajú svojim deťom a neskôr aj vnúčatám krásne spomienky.

Pri všetkých týchto činnostiach nezabudnite v tomto období na jesenné motívy, aby boli deti kreatívne nielen v škôlke alebo v škole, ale aj doma.

Neprehliadnite: Kedy začať učiť dieťa na nočník? Toto je pravý čas na odplienkovanie

Tekvice - vyrezať či namaľovať?

Aj keď sú tekvice už nesmrteľnou súčasťou jesenného obdobia snáď v každej domácnosti, najmä s malými deťmi, ich vyrezávanie nemusí byť tou jedinou možnosťou, ako si skrášliť naše domovy. Pokiaľ si netrúfate na vyrezanie originálnych či tradičných motívov, nehádžte flintu do žita!

Príjemnou zmenou môže byť farbenie tekvíc a nebude vám pritom hroziť ani žiadne poranenie.

Pripravte si fixky, zvýrazňovače či akrylové alebo temperové farby a všetko ostatné nechajte na vaše deti! Táto činnosť ich zaručene zabaví a ak budú mať svoj výtvor napríklad pred vstupom do domu, budú na seba pyšní ešte oveľa viac.

Odporúčame aj: Kedy je vhodné začať učiť deti čítať a písať? Máme odpoveď!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní