Dula Lucia Vančo: Ako prebieha tretí trimester tehotenstva?

Dula Lucia Vančo: Ako prebieha tretí trimester tehotenstva?

    • Zdieľaj:
  • 0

Do tretieho trimestra tehotenstva žena vstupuje po 28. týždni gravidity, pričom toto obdobie sa končí až samotným pôrodom. Posledná fáza môže byť pre nastávajúcu mamičku nielen krásna a plná očakávaní, ale dozaista aj veľmi náročná. Neraz sa objavia rozličné ťažkosti, a tak sa už nejedna žena často nevie dočkať, kedy dieťatko príde na svet. Vyššia váha a ďalšie telesné zmeny sa spájajú s rozvojom problémov, ako je nepríjemná bolesť chrbta, opuchy nôh či hemoroidy. 

Každá žena však toto obdobie prežíva trochu inak a to, čo platí pre jednu, sa vôbec nemusí týkať druhej. Priebeh tehotenstva je veľmi individuálny. V našich posledných videách s dulou a laktačnou poradkyňou Luciou Vančo sme sa rozprávali o tom, ako prebieha prvý trimester tehotenstva a taktiež i druhý trimester tehotenstva. Čo všetko však ešte čaká budúcu mamičku v poslednej fáze tejto krásnej a nepochybne aj náročnej cesty? Aj o tom sa budeme rozprávať v našom novom videu.

Pozri aj: Dula Lucia Vančo: Čo robí pôrodná dula a aké sú jej úlohy?

Ako prebieha posledné obdobie tehotenstva?

V treťom trimestri tehotenstva sa žena začína pomaly pripravovať na nadchádzajúci pôrod. Bábätko totiž rýchlo rastie a vyvíja sa a okolo 40. týždňa tehotenstva je pripravené na príchod na svet. V poslednej fáze tehotenstva by už žena mala mať jasno vo výbere pôrodníka a hlavne pôrodnice, v ktorej sa rozhodne na svet priviesť svoje dieťa. Je dôležité, aby mohla rodiť v prostredí, ktoré jej vyhovuje a v ktorom sa cíti bezpečne.

Taktiež by mala vedieť, takpovediac, do čoho ide. Je normálne, ak cíti potrebu rozprávať sa o blížiacom sa pôrode a získavať čo najviac dôveryhodných informácií. Niektoré ženy v poslednej fáze tehotenstva potrápia aj rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem spomínaných opuchov nôh to môže byť napríklad diastáza brušných svalov alebo strie. Čo všetko ešte budúcu mamičku v treťom trimestri tehotenstva čaká? Aké vyšetrenia treba podstúpiť? Ako eliminovať alebo predchádzať niektorým sprievodným ťažkostiam? Viac informácií získate v našom videu!


    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní