Výchova dieťaťa podľa znamenia (1. časť) – čo platí na tvojho drobca?

Výchova dieťaťa podľa znamenia (1. časť) – čo platí na tvojho drobca?
  • 22.05.2022
  • Redakcia .

Ak patríte medzi priaznivcov horoskopov, istotne viete, že zo znamenia zverokruhu, v ktorom sa človek narodil, sa dá zistiť naozaj veľa. Na jeho základe sa analyzuje nielen partnerská kompatibilita či náchylnosť na isté zdravotné problémy, ale vie nám naznačiť aj cestu, po ktorej by sa mali vybrať rodičia pri výchove detí. Poďte sa teda pozrieť na prvú časť nášho článku, v ktorom sa zameriame práve na túto dôležitú oblasť v živote detí, ale aj ich rodičov – teda výchovné pôsobenie na mieru určené každému jednému znameniu. Na čo teda klásť dôraz pri výchove drobcov v jednotlivých znameniach a čomu sa vyhnúť? Čítajte ďalej.

BARAN (21.03. – 20.04.)

Pre malých Barančekov je charakteristická samostatnosť, na ktorej možno vo výchove do veľkej miery stavať. Pozerať sa na toto tvorivé a dynamické dieťa je naozaj radostným zážitkom. Pozor však na jeho tvrdohlavosť, ktorá môže spôsobiť mnohé problémy. Vedzte, že striktnými zákazmi či príkazmi u tohto znamenia veľa nedocielite, maximálne tak záchvat vzdoru.

Príliš prísna výchova môže dohnať malého Barana k tomu, že „zatvrdne“, uchýli sa do svojho bohatého vnútorného sveta a komunikácia s ním bude nadmieru sťažená. Preto by skôr jeho rodičia mali zvoliť šetrnejší výchovný prístup. Najideálnejšie by bolo, keby dieťa prišlo samé na svoje chyby a uznalo si ich. V každom prípade je zrejmé, že pri Barančekovi sa vysvetľovaním a pekným slovom toho dosiahne oveľa viac.

Pozri aj: Recept: Chutná jablková výživa – zamilujú si ju malí aj veľkí!

výchova detí

Zdroj: Shutterstock®

BÝK (21.04. – 21.05.)

Rodičia malého Býka by ho mali povzbudzovať v jeho snaživosti. Ak sa pri ňom zvolí ten správny výchovný prístup, je to takpovediac bezproblémové dieťa. Pokiaľ ale vznikne nejaký problém, nesnažte sa ho vyriešiť z pozície moci – bude to tak, lebo som to povedal/a. Takto to pri Býkovi jednoducho nefunguje. Radšej skúste využiť logické argumenty, na ktoré Býk počúva. Napríklad: Umy si ruky, nech sa zbavíš bacilov na nich, lebo inak by si mohol/la ochorieť.

Treba poznamenať, že malým Býkom nerobia dobre otvorené konfrontácie. A mimoriadne citlivo vnímajú aj hádky medzi dospelými, ktoré môžu u nich spôsobiť traumu. Doprajte im vo veľkom pohodu, láskavý prístup a taktiež dostatok času. Majú svoje tempo, ktorého narušením by ste mohli spustiť nervozitu, stratu koncentrácie a iné nepríjemnosti.

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Malí objavitelia v znamení Blížencov sú od malička mimoriadne bystrí, nič im neunikne. Rodičia by im mali pomôcť nájsť a udržať si „svoj smer“, pretože majú tendenciu „skákať z jednej veci na druhú“, čo sa odzrkadľuje aj v množstve krúžkov, do ktorých sú schopní ísť, no po krátkom čase ich zavrhnú.

Majú dar reči, preto je dobré podporovať ich v učení sa cudzích jazykov, a to od útleho detstva. Rodičia by sa mali viac zamerať na to, aby nenásilnou a najlepšie hravou formou posilňovali ich trpezlivosť a taktiež koncentráciu. To sú totiž slabé stránky Blížencov, ktoré im môžu komplikovať život aj v dospelosti.

Odporúčame: Materská dovolenka – kedy sa na ňu nastupuje a ako vybaviť materské?

deti podľa znamenia horoskopu

Zdroj: Shutterstock®

RAK (22.06. – 22.07.)

Citlivý Ráčik dokáže svojimi zmenami nálad potrápiť rodičov aj blízke okolie, preto je dobré, ako pôjde čas, naučiť ho pracovať so svojimi emóciami. Láskavý prístup je na prvom mieste, nakoľko malý Rak je mimoriadne zraniteľný. Namiesto príkazov je v jeho prípade vhodnejšie vyjednávanie. Nezabudnite podporovať kreativitu svojho malého Ráčika.

Prejaví sa pomerne skoro a je tiež možné, že z neho vyrastie umelec, preto mu dajte dostatok priestoru na sebarealizáciu a nehnevajte sa na neho, keď aj napriek snahe mu niečo pôjde štýlom „dva kroky dopredu a tri dozadu“. Keď sa z neho stane školák, presúvajte na neho viac zodpovednosti, čo určite ocení a podporí jeho spoľahlivosť aj precíznosť.

LEV (23.07. – 23.08.)

Pokiaľ máte doma malé Levíča, viete, že ide o optimistické a usmievavé dieťa, ale len do momentu, keď robíte všetko po jeho vôli. Malý Lev potrebuje citlivý prístup, ale rovnako aj jasné hranice a disciplínu. Ak je niečo nutné urobiť, trvajte na svojom a neustupujte. Špeciálny pozor si dávajte na rozmaznávanie, ale aj prílišné a dlhodobé potlačovanie jeho ega.

Dôsledky oboch nevhodných prístupov by sa mohli v dospelosti prejaviť naozaj negatívnym spôsobom – v prvom prípade egoizmom aj aroganciou a v druhom prípade zbytočnou ustráchanosťou, ktorá Levom rozhodne nesvedčí. Nezabudnite podporovať svoje Levíča v cieľavedomosti a povzbuďte ho v tom, aby vždy dokončilo, čo začne.

Odporúčame: Novorodenecká žltačka: Čo by ste mali určite vedieť?

výchova podľa znamenia

Zdroj: Shutterstock®

PANNA (24.08. – 23.09.)

Malá Panna je hotové zlatíčko. Nemá problém upratať si po sebe, je relatívne tichá a pokojná. Možno potrebuje o trošku viac prejavov lásky, ako napríklad maznanie sa a objímanie, v porovnaní s inými deťmi, no to jej určite doprajte. Ani miernym rozmaznávaním by ste nemuseli svoje dieťa v znamení Panny „pokaziť“. Majte na pamäti, že potrebuje nadobudnúť zdravé sebavedomie, a to najlepšie na základe vlastných úspechov, na ktoré môže byť toto dieťa hrdé.

Vytvorte Panne podmienky na to, aby mohla excelovať v činnostiach, ku ktorým inklinuje a má na ne talent. Zároveň sa snažte vo vašom domove udržať harmóniu, stabilitu a istý systém. Bez týchto kvalít totiž môže byť dieťa v jemnom znamení Panny podráždené a nepokojné.

Pokračovanie článku nájdete tu: Výchova dieťaťa podľa znamenia (2. časť) – ako na to s tvojím drobcom?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní