Ubolené nohy po náročnom dni? Máme pre vás riešenie.

Ubolené nohy po náročnom dni? Máme pre vás riešenie.

Hovorí sa, že žena, mama zvláda veľmi veľa. A my vieme, že to nie je žiadny mýtus. Naše nohy od okamihu, čo vykročia ráno z postele, začínajú kolobeh dňa v plnom nasadení.

Občas sa stáva, že po náročnom dni naše nohy vážia aj „sto kíl“. Bolestivé chodidlá alebo dokonca mierne opuchy nás vedia celkom slušne potrápiť. Veľa kilometrov v nohách, keď beháme za svojimi drobcami, keď vybavujeme nákupy a úrady. Ale ani dlhé sedenie za počítačom v kancelárii našim nohám neprospieva. Preto by sme nemali na ne zabúdať a tak, ako sa pravidelne staráme o pokožku svojej tváre a rúk, by sme sa mali odvďačiť aj svojim cteným nohám.

Pozri aj: Paradajková chrípka: Počuli ste už o novom druhu ochorenia?

Relax pre nohy

Večer si, milé dámy doprajte uvoľňujúcu sprchu alebo vaňu. Pre lepšiu cirkuláciu krvi v žilách je dobré striedať studenú a teplú vodu, postupujte od chodidiel hore k stehnám. Po „kúpeľňovej seanse“ by mala nasledovať jemná masáž. Postupne masírujte chodidlá, lýtka a stehná. Vymasírovať sám seba je síce fajn, no oveľa príjemnejšie bude, ak vás takouto masážou rozmazná partner.

Potom nechajte nohy oddychovať na vyvýšenom mieste podložené vankúšom. Takto dosiahnete ich najlepšiu regeneráciu, aby ráno mohli opäť rezko vyskočiť do nového dňa.

K dokonalému relaxu nôh vám pomôžu aj kvalitné masážne produkty. Ideálne sú tie s výťažkami bylín. Tradičná značka ALPA má vo svojom portfóliu bylinné masážne gély a krémy s výťažkom gaštanu, kostihoja, klinčeka alebo arniky. Základ tvorí francovková bylinná receptúra doplnená o extrakty bylín, z ktorých každá plní svoj účel.

Zaujme ťa aj: Dunstan Baby Language: Rozumiete plaču svojho bábätka?

Alpa masážne gély

Zdroj: Alpa

Alpa masážny gél gaštan robí vynikajúcu službu práve unaveným nohám po celodennom státí. Gaštan a rozmarínová silica nielen upokojujú a osviežujú, ale zároveň priaznivo pôsobia na cievny systém. Preto je vhodný pre ženy, ktoré majú sklon ku kŕčovým žilám.

Kostihoj je už podľa názvu určený na miesta ubolené úrazom. Po masážnom géle  Alpa kostihoj siahnite pri zraneniach šliach, pomliaždeninách alebo výronoch. Tento gél obsahuje aj kosodrevinové silice a výťažok z klinčeka, ktoré majú protizápalové, dezinfekčné a mierne znecitlivujúce účinky. Je preto vhodný aj pri úľave od reumatických bolestí kĺbov.

Veľmi šikovný do každej dámskej kabelky je Alpa masážny krém arnika. Ak rady športujete a občas to skončí svalovicou, je dobré mať po ruke prvú pomoc na bolestivé miesta. Arnike v tomto kréme sekunduje výťažok zo škorice a rozmarínu a preto pôsobí aj aromaterapeuticky.

Viac informácií o všetkých produktoch Alpa nájdete na www.alpa.sk. Kúpiť ich môžete v drogérii Teta a obchodnej sieti Metro.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní