Máte doma kreatívne dieťa? V tom prípade sú Kreatívne súpravy od Albi Crafts určené presne pre vás!

Máte doma kreatívne dieťa? V tom prípade sú Kreatívne súpravy od Albi Crafts určené presne pre vás!
 • 19.12.2023
 • Lenka Biba Slovak

Detská kreativita je schopnosť detí prejaviť originalitu, rôznorodosť a novátorské myšlienky vo svojej tvorbe, hrách a aktivitách. Je to súčasť ich prirodzenej schopnosti pohrávať sa s myšlienkami, objavovať nové veci a vyjadrovať sa prostredníctvom rôznych činností, ako sú napríklad kresby, modely, piesne, tance, príbehy a podobne.

Detská kreativita je dôležitá pre celkový rozvoj dieťaťa. Kreatívne myslenie u detí podporuje ich schopnosť rozvíjať sa, učiť sa a komunikovať. Taktiež im pomáha rozvíjať vlastné vyjadrovacie schopnosti, čím sa prirodzeným spôsobom zvyšuje ich zdravé sebavedomie.

Detská kreativita sa môže prejaviť aj vo viacerých oblastiach, ako sú hra, umenie, hudba, literatúra, veda, technika a iné. Vďaka podpore a podnetom zo strany rodičov a učiteľov môže byť táto kreativita ešte viac rozvinutá. Ako ich teda čo najúčinnejšie podporovať a dopriať im tie správne stimuly? My vieme, ako na to!

Podpora detskej kreativity

Detská kreativita je neoceniteľná, pretože pomáha rozvíjať individualitu detí, ich schopnosť uvažovať mimo rámca a prispôsobiť sa rôznym situáciám.

Je to kľúčový faktor pre ich nadanie a úspech v rôznych oblastiach života.

Detská kreativita sa prejavuje vo viacerých oblastiach, ako napríklad:

 • výtvarná kreativita – deti prejavujú svoje umelecké schopnosti kreslením, maľovaním, modelovaním a tvorením rôznych umeleckých diel a výtvorov,
 • hudobná kreativita – deti sa vyjadrujú hudbou, spevom, tancom či hrou na hudobné nástroje, vytvárajú svoje melódie a rytmické vzory,
 • dramatická kreativita – deti sa pri hre na rolu, divadelných predstaveniach a rozprávkových hrách vyjadrujú svojou fantáziou a vytvárajú rôzne situácie a postavy,
 • literárna kreativita – deti píšu básne, príbehy a rozprávky a tým vyjadrujú svoje nápady, myšlienky a skúsenosti.

Aké výhody prináša detská kreativita a jej rozvoj?

Ako dospelí môžeme podporovať detskú kreativitu tým, že im poskytneme dostatok času, priestoru a materiálov na tvorivé činnosti. Môžeme ich povzbudzovať a chváliť za ich snahu a vytváranie. Je dôležité, aby sme deti podporovali a rešpektovali ich individuálny prejav kreativity a nebrzdili ich nápady.

Albi Crafts

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk - Alena Čabáková

Detská kreativita prináša aj nasledujúce benefity:

1. Rozvíja sebavedomie a sebaúctu

Deti, ktoré majú priestor na prejavovanie svojej kreativity, získavajú pocit potešenia a sebaúcty za vytváranie svojich vlastných menších či väčších umeleckých diel.

2. Podporuje problémové myslenie

Deti, ktoré majú možnosť byť kreatívne, sa učia riešiť problémy z iných uhlov pohľadu a hľadať tak nové spôsoby riešenia rôznych situácii.

3. Posilňuje komunikačné schopnosti

Deti, ktoré sa vyjadrujú cez umenie a tvorbu, sa naučia efektívne komunikovať svoje myšlienky a emócie.

4. Podporuje kritické myslenie

Kreativita u detí podporuje schopnosť analyzovať, hodnotiť a vytvárať vlastné nápady a pohľady na svet.

Neprehliadnite: Priateľstvá, letné lásky či rodinné vzťahy - SPOZNAJTE SA a zavolajte svojich blízkych NA KUS REČI - toto vám v tom pomôže!

Sada Pieskové obrázky – Zvieratká tvorenie

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk - Alena Čabáková

Ako podporiť kreativitu u detí?

Podporovanie kreativity u detí je dôležité, pretože im umožňuje rozvíjať svoje inovatívne myslenie a schopnosti problémového riešenia.

Tu je niekoľko spôsobov, ako podporiť kreativitu u detí:

Poskytujte priestor na kreativitu – uistite sa, že deti majú prístup k priestoru, kde sa môžu výrazne vyjadrovať a experimentovať. To môže zahŕňať dostupnosť umeleckých potrieb, staviteľských blokov a ďalších kreatívnych materiálov.

Podporujte ich zvedavosť – podporujte deti, aby sa pýtali otázky a objavovali nové veci. Nechajte ich vyskúšať rôzne aktivity a podporujte ich záujem o rôzne témy.

Neobmedzujte ich myšlienky – nechajte deti byť slobodné a neobmedzujte ich nápady. Neexistuje nesprávny spôsob, ako byť kreatívnym, a preto je dôležité, aby deti mali pocit, že sú ich myšlienky uznané a rešpektované.

Podporujte ich rôznorodosť – nechajte deti skúšať rôzne formy umenia a kreatívneho vyjadrovania. Je to skutočne veľmi dôležité!

Podporujte samostatnosť – nechajte deti vytvárať vlastné projekty a nápady. Snažte sa minimalizovať výsledok podľa vašich predstáv! Samostatné detské myslenie a s tým spojená tvorivosť sú dôležité pre rozvoj kreativity.

Uplatňujte otvorené otázky a problémy – dávajte deťom otvorené otázky a problémy, ktoré vyžadujú kreatívne myslenie a riešenie. To ich povzbudí k premýšľaniu mimo obvyklých rámčekov a hľadaniu nových a inovatívnych riešení.

Hrajte sa s deťmi – hra je skvelým spôsobom, ako podporiť kreativitu. Zvoľte hry, ktoré rozvíjajú ich fantáziu a riešenie problémov, ako napríklad vytváranie príbehov, stavanie stavebníc, lega alebo navrhovanie vlastných hier.

Podporujte spoluprácu – podporujte deti, aby spolupracovali s ostatnými a zdieľali svoje nápady. Skupinové aktivity a projekty môžu pomôcť deťom rozvíjať svoje kreatívne zručnosti a naučiť sa od seba navzájom rôzne ďalšie veci a podnety.

Pripomeňte deťom, že je dôležité sa baviť – dôležité je, aby deti mali skutočnú radosť z procesu tvorby a zostávali otvorené a nadšené pre nové skúsenosti. Nezabúdajte ich povzbudzovať a oceniť ich snahu a výsledky.

Odporúčame aj: Malé vedecké sady pre malých aj veľkých vedátorov: Ideálna zábava na jarné prázdniny

Podporte kreatívnu tvorbu s Albi Crafts

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk - Alena Čabáková

Podporte kreatívnu tvorbu s Albi Crafts!

Albi Crafts – to sú fantastické súpravy pre podporu kreatívnej tvorby u detí.

Novinkou sú Pieskové obrázky – zvieratká. Ide o skvelý nový produkt pre deti od 4 rokov, ktorý je vhodný nielen pre jednotlivcov, ale aj pre skupiny, napríklad do škôlok, družín, či na krúžky. Spája dve techniky – pieskovanie a maľovanie metalickými fóliami, vďaka ktorým si deti vyrábajú rôzne varianty farebných obrázkov alebo samolepiek zvieratiek.

Práca s pieskovými obrázkami je vhodná aj pre staršie deti, pričom u mladších detí sa týmto spôsobom práce krásne rozvíja jemná motorika, fantázia a predstavivosť. Deti tam majú možnosť pracovať s farbami bez použitia nožníc a lepidla.

Tip pre vás: Nielen letná párty plná zábavy s hrami od Albi: Párty Alias je zárukou smiechu

Sada Pieskové obrázky – Zvieratká obsah

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk - Alena Čabáková

Sada Pieskové obrázky – Zvieratká obsahuje:

 • 12 farebných pieskov krásnych farieb,
 • 12 plastových mištičiek,
 • 6 obrázkov A6,
 • 3 obrázky A5,
 • metalické fólie,
 • 2 archy samolepiek,
 • špendlík,
 • bambusové špáradlo,
 • 9 sáčkov na obrázky,
 • plastovú lyžičku.

Odporúčame aj: Malý darček pre veľkú radosť? Albi Science je tou správnou voľbou!

Sada Pieskové obrázky – Zvieratká obsah

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk - Alena Čabáková

Prajeme vašim malým pokladom kreatívne, inšpirujúce a veselé tvorenie! Sme presvedčení, že pri Pieskových obrázkoch – zvieratkách, ale aj pri ostatných kreatívnych súpravách od Albi Crafts, sa zabavíte spolu s deťmi i vy. Tak hor sa do toho!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní