Aby detské líčka v zime neštípali

Aby detské líčka v zime neštípali

S deťmi zimu pod perinou  neprečkáme a trávime s nimi každú možnú chvíľu na čerstvom vzduchu. Je to práve tvárička dieťatka, ktorá je v zime najviac vystavená chladu, štipľavému vetru a veľkým teplotným rozdielom po návrate z prechádzky.

Na prechádzku s vrstvou výživného krému

Zimné počasie vie spôsobiť nemilé problémy s pokožkou aj u tých detí, ktoré inak žiadne ťažkosti nemávajú. Jemná pokožka líčok môže reagovať veľmi citlivo a začervenané miesta môžu zostať suché a popraskané. Preto odporúčame počas zimných mesiacov doplniť do výbavičky detskej kozmetiky aj krém proti chladu. Batole krém proti chladu vytvára na detskej pokožke ochranný film, ktorý ju chráni pred mrazom a vetrom. Obsahuje olivový a jojobový olej, vitamín E a bambucké maslo, ktoré majú známe regeneračné účinky. Tento krém sa veľmi dobre roztiera a vstrebáva. Aby ochránil čo najlepšie, naneste ho na tváričku dieťatka približne 15 – 20 min. pred odchodom z domu. Najviac pozornosti pri natieraní venujte lícam a nosu. Zľahka prejdite krémom aj po perách a nezabudnite ani na rúčky. Ak má vaše dieťatko všeobecne skôr suchšiu pokožku, môžete naniesť všade hrubšiu vrstvu tohto výživného krému.

Odporúčame: Ubolené nohy po náročnom dni? Máme pre vás riešenie

Batole krém proti chladu

Zdroj: ALPA

Ošetrenie po návrate domov

Po návrate z prechádzky väčšinou smerujeme rovno do kúpeľne s cieľom umyť deťom rúčky, keďže pri zábave vonku kadečo pochytali. Umyte im zľahka vlažnou vodu aj tváričku, odstránite tak zvyšky ochranného krému. Na umytú, jemne utretú, no stále mierne vlhkú tváričku natrite malé množstvo detského olejčeka AVIRIL s azulénom – extraktom z liečivého harmančeka. Olejček pokožku dokonale vyživí a pomôže zregenerovať. Detský olej je veľmi kvalitná formula a spôsob ako zabezpečiť zdravé ošetrenie a hydratáciu pleti. Je však veľmi dôležité, aby ste ho nanášali vždy ešte na vlhkú pokožku, čím vlastne vodu v pokožke prirodzene zafixujete, čo jej zabezpečí pružnosť a vláčnosť. Rovnako postupujte aj po večernom kúpeli.

Zaujme ťa aj: Legendárna ALPA: Jej mentolová receptúra postaví na nohy každého

Aviril olejček s azulénom

Zdroj: ALPA

Nerobte to naopak

Nezabudnite dodržať správny postup. 15 – 20 minút pred odchodom do chladného a mrazivého počasia naneste krém proti chladu. Po návrate domov a základnej hygiene ošetrite vlhkú pokožku detským olejčekom AVIRIL s azulénom. Podráždeným líčkam dáte takto navždy zbohom.

Zakúpite v predajniach 101 Drogerie, Tesco, Teta a v každej dobrej lekárni.

www.alpa.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní